ساخت درب و پنجره آهنی فوری |‌ لیست قیمت دی ۱۴۰۲

  1. صفحه اصلی
  2. /
  3. ساخت درب و پنجره آهنی فوری |‌ لیست قیمت دی ۱۴۰۲

ساخت و نصب درب و پنجره مناسب که از مهم ترین قسمت های یک ساختمان هستند، تاثیر بسیار زیادی در امنیت، آرامش و زیبایی آن دارند.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که آیا پنجره UPVC برای شما مناسب است یا پنجره آهنی و برای انتخاب یک پنجره آهنی دوجداره یا معمولی باید به چه عواملی دقت کرد.

از شما دعوت می کنیم با دقت و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا همه اطلاعاتی را که برای انتخاب یک در یا پنجره فلزی مناسب مورد نیاز شما است ارائه دهیم.

ویژگی‌های درب و پنجره آهنی مناسب و باکیفیت

درب و پنجره های فلزی که در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شوند در امنیت و آرامش ساختمان اهمیت فراوانی دارند. درب ورودی ساختمان ها به طور معمول از جنس فولاد هستند تا مقاومت کاملی در برابر مزاحمین، سارقین و هر نوع ورود ناخواسته به ساختمان ایجاد کنند.

ساخت درب و پنجره آهنی

امنیت پنجره های ساختمان هم (به ویژه در طبقات پایینی) عامل بسیار مهمی است که در هنگام انتخاب، خرید و نصب یک پنجره مناسب باید مد نظر قرار گیرد.

اما چه درب و پنجره هایی از کیفیت لازم برخوردار هستند و به زبان ساده درب و پنجره آهنی خوب چه در و پنجره ای است؟

کیفیت ساخت

کیفیت درب و پنجره آهنی و فولادی هم مثل همه چیزهای دیگر با این که به مصالح مورد استفاده در آن بستگی دارد اما نحوه سرهم بندی، جوشکاری و سنگ کاری و پرداخت آن هم بسیار مهم و اساسی است. چه بسیار در و پنجره هایی که فولاد سنگین و محکم در تولید آنها به کار برده شود و با توجه به کیفیت این مواد هزینه زیادی هم برای آنها پرداخت شده است، اما به علت پایین بودن کیفیت ساخت عمر زیادی نداشته اند و پس از مدتی ساکنین ساختمان را مجبور به هزینه مجدد کرده اند.

پس یکی از مهم ترین چیزهایی که می بایست در زمان انتخاب و خرید مورد توجه شما قرار گیرد کیفیت ساخت و به قول معروف کار تمیز سازنده است که می توانید با بررسی نمونه کارها و پروژه های قبلی سازنده در مورد آنها تصمیم بگیرید.

جنس درب و پنجره

جنس موارد مورد استفاده در درب و پنجره از مهم ترین نکاتی است که در انتخاب آنها می بایست مد نظر قرار گیرد. درب های باکیفیت از پروفیل های فولادی و آهنی مناسب و مقاوم استفاده می کنند که نفوذ سارقین به ساختمان و واحد مسکونی را بسیار دشوار می کنند.

لولای درب و پنجره آهنی

گرچه لولای درب و پنجره بخش کوچکی از هزینه ساخت آن را در بر می گیرد اما متاسفانه برخی افراد سودجو در همین بخش هم کم فروشی می کنند و استفاده کنندگان از درب و پنجره را پس از مدتی به درد سر می اندازند، به گونه ای که مجبور می شوند نسبت به تعمیر و تعویض لولا اقدام کنند. در هنگام تحویل گیری و نصب بهتر است حتما به کیفیت لولا دقت کنید. از این کار بهتر دیدن نمونه کارهای قبلی سازنده است. باز و بسته کردن و مشاهده عملکرد لولا باز و بسته شدن می تواند به شما در شناخت لولای مناسب کمک کند.

حفاظ در و پنجره

درب های ورودی ساختمان به طور معمول یا دارای حفاظ هستند و یا به گونه ای ساخته می شوند که نیازی به حفاظ ندارند. برای مثال در درب هایی که سطح آنها از یک ورق فولادی محکم پوشانده شده است نیاز چندانی به حفاظ نیست. اما در هایی که شیشه خورهای زیادی دارند به طور معمول نیازمند حفاظ در هستند که باید در هنگام ساخت، انتخاب یا خرید درب ورودی ساختمان به آن دقت کرد.

موضوع حفاظ در پنجره ها بسیار جدی تر است؛ چرا که معمولا پنجره ها برای ورود نور و یا ایجاد چشم انداز در ساختمان به کار برده می شوند و از این رو شیشه در آنها سطح زیادی را در بر می گیرد. این امر باعث می شود که در طبقات پایین ساختمان که امکان دسترسی مزاحمین و سارقین وجود دارد حفاظ پنجره بسیار مهم باشد و باید در هنگام سفارش ساخت و خرید پنجره حتما به این مسئله دقت کرد.

سهولت استفاده

در کنار همه عوامل ذکر شده، سادگی استفاده هم عامل مهم دیگری در انتخاب یک درب و پنجره با کیفیت و مناسب است. محل مناسب نصب دستگیره، وزن متناسب با محل استفاده درب و پنجره (و خودداری از ساخت سنگین یا سبک و بی کیفیت) و از همه مهمتر سادگی باز و بسته کردن از مهم ترین نکاتی است که در این مورد قابل ذکر است. بررسی سابقه کاری سازنده و رضایت احتمالی مشتریان پیشین می تواند در تایید این بخش از کار موثر باشد.

قیمت روز درب و پنجره آهنی (فولادی)

قیمت درب و پنجره های آهنی به طور معمول به چهار عامل اساسی بستگی دارد:

۱- وزن درب و پنجره: وزن درب و پنجره فولادی به طور معمول نشان دهنده میزان استفاده از فولاد در ساخت آن است که تا حدی نشانه ای از مقاومت و استحکام آن است. هر چه وزن درب بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

معمولا این بخش از هزینه به قیمت خام آهن بستگی دارد و چندان در اختیار سازنده نیست. در سالهای اخیر که شاهد نوسان قیمت دلار بوده ایم قیمت آهن و فولاد هم به تبع دلار دارای نوسان است. از این رو اگر قصد ساخت و خرید درب و پنجره فولادی دارید می توانید با تماس با کارشناسان ما آخرین قیمت را به صورت به روز به دست آورید.

۲- اندازه: طول و عرض در و پنجره هم عامل دیگری است که معمولا تاثیر خود را در قیمت از طریق افزایش و کاهش وزن محصول نشان می دهد. تولیدات بزرگتر، وزن بالاتر و بالتبع قیمت بالاتری دارند. به ویژه که در صورتی که اندازه در از حدی بیشتر باشد نیاز است که از دو یا سه بخش تشکیل شود.

۳-کیفیت ساخت درب و پنجره: هر چه توقع کیفیت بالاتری از درب و پنجره خود داشته باشیم لازم است هزینه بالاتری را تحمل کنیم. متاسفانه برخی افراد در هنگام خرید تنها عامل قیمت را مدنظر می گیرند که آنها را به سمت خرید از سازندگان بی کیفیت سوق می دهد که این امر در آینده هزینه ای چندین برابر خرید درب و پنجره باکیفیت را به ساکنین تحمیل می کند (البته این امر بیشتر از سوی بساز و بفروش ها انجام می شود و معمولا افرادی که قصد خرید درب و پنجره برای خود را دارند از افتادن در این دام پرهیز می کنند).

۴- طرح درب و پنجره: سادگی و پیچیدگی طرح هم معمولا روی قیمت آن موثر است. البته این عامل در مورد درب های ورودی ساختمان و پارکینگ که امکان ساخت آن با طرح های بسیار متنوع وجود دارد تاثیر بیشتری دارد. در مورد پنجره ها بیشتر روی طرح حفاظ پنجره کار می کنند که می توانید طرح های متنوع آن را هم در صفحه مربوطه ملاحظه کنید.

مزایای درب و پنجره آهنی (فولادی)

گرچه امروز پنجره های UPVC بسیار متداول شده اند اما هنوز هم پنجره های فلزی کاربرد فراوانی دارند. درب های فولادی هم که برای ورودی های ساختمان تقریبا بی رقیب هستند و تنها در برخی ساختمان های لوکس از درب های آهنی استیل استفاده می شود که به هر حال فولادی محسوب می شوند. پس بهتر است بحث خود را بیشتر روی پنجره های فولادی متمرکز کنیم:

  • قیمت: قیمت محصولات فلزی و فولادی نسبت به محصولات UPVC پایین تر است و آن ها را گزینه های جذابی برای انتخاب می کند.
  • سبکی: وزن کمتر نمونه های آهنی نسبت به دیگر محصولات مشابه پایین تر است و این امر استفاده از آنها را در قسمت هایی که حمل و نقل بارهای سنگین دشوار است ممکن می سازد.
  • رنگ پذیری: معمولا محصولات دیگر رنگ هایی مشخص (بیشتر سفید) دارند و تولید آنها با رنگ خاص بسیار پرهزینه و گاه غیرممکن است. اما درب و پنجره های آهنی می توانند به دلخواه مشتری و بر اساس هماهنگ شدن با دیگر بخش های ساختمان رنگ شوند که این کار باعث زیادی فراوان ساختمان خواهد شد.

ساخت و نصب فوری درب و پنجره ساختمان

در صورتی که برای انتخاب و خرید خود نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید همین الان با ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم در اختیار شما قرار گیرد.

ما پس از بررسی محل نصب و شرایط ساختمان مدل های متنوع خود را با کمترین قیمت و با کیفیتی بدون رقیب به شما عرضه می کنیم و تا آخرین مراحل نصب و استفاده از آن در کنار شما خواهیم بود. پس کافی است با جوشکار سیار تهران تماس بگیرید تا از آخرین اطلاعات و ارزان ترین قیمت ها مطلع شوید.

فهرست
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید