انواع نرده راه پله فلزی +قیمت حفاظ نرده راه پله زمستان ۱۴۰۲

 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. انواع نرده راه پله فلزی +قیمت حفاظ نرده راه پله زمستان ۱۴۰۲

احتمالاً تا زمانی که از یک پلکان بدون نرده پایین نروید، به اهمیت وجود نرده راه پله پی نخواهید برد. مخصوصاً اگر بر روی پله‌ها سکندری بخورید و ناخودآگاه دست خود را به سمت نرده‌ دراز کنید، اما تکیه‌گاهی نیابید! تازه در این جاست که متوجه اهمیت نرده‌ها می‌شوید!

حفاظ نرده راه پله جز جدایی‌ناپذیر هر پلکانی است که امروزه به شکل‌های مختلفی طراحی می‌شود و خود به یک عنصر زیبایی‌شناسی تبدیل شده است.

نرده راه پله

اگر به اطراف خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که نرده ها تقریباً در هر خانه‌ای وجود دارد.

نرده های راه پله (که در گذشته طارمی نامیده می‌شدند) عموماً با هدف ایمنی و ایجاد حس پایداری در هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از پله‌ها طراحی می‌شوند و مانعی برای جلوگیری از آسیب دیدن افراد است؛ بنابراین وظیفه اصلی نرده‌ها حفاظت از ساکنان ساختمان به‌خصوص کودکان و سالمندان در برابر خطرات احتمالی هنگام عبور و مرور از پله‌ها است.

اما نرده‌ها تنها یک عنصر حفاظتی نیستند؛ بلکه به‌عنوان جزئی از اجزای ساختمان در زیبایی فضا مؤثر هستند و می‌توان با خلاقیت، آن‌ها را تبدیل به اثری هنری کرد که زینت‌بخش محیط داخلی و یا فضاهای خارجی باشند.

نرده راه پله فلزی

نصب نرده برای کدام راه پله ها ضروری است؟

هر راه‌پله‌ای که بیش از چهار پله داشته باشد، حداقل نیازمند نصب نرده در یک سوی آن است؛ علاوه بر این، برخی پلکان‌ها از دو طرف به دیوار محدود نیستند و غالباً یک سوی و در برخی موارد دو سوی آن آزاد است که برای تأمین ایمنی لازم است نرده‌ای با ارتفاع مناسب برای آن‌ها نصب شود.

چرا نرده راه پله فلزی؟

اگر به دنبال یکه نرده ارزان‌قیمت هستید که استحکام مناسبی نیز داشته باشد و طول عمر آن زیاد باشد، نرده راه پله فلزی بهترین گزینه برای شماست.

همچنین نرده های فلزی طرح‌های مختلفی دارند که انتخاب گسترده‌ای را در اختیار قرار می‌دهند. البته نرده های برنزی نیز این تنوع را دارند، اما قیمت بالای آن‌ها، موضوع مهمی است که عموماً به عدم انتخاب آن منجر می‌شود.

علاوه بر این، با توجه به این که امکان رنگ کردن نرده های فلزی وجود دارد، این نوع نرده گزینه مناسبی برای زیباسازی دکوراسیون داخلی خانه شما و هماهنگ کردن آن با فضای داخلی یا خارجی خانه شماست.

مزایای نرده راه پله فلزی

۱ مستحکم با طول عمر زیاد
۲ قابلیت انتخاب رنگ توسط مشتری
۳ مقاوم در برابر رطوبت و ضربه
۴ بیشترین امنیت در برابر سایر نرده‌ها
۵ مقرون به صرفه به لحاظ اقتصادی
نرده راه پله آهنی

انواع طرح‌های نرده راه پله فلزی با قوطی

نرده‌های راه پله فلزی از قوطی های آهنی به اشکال متنوعی ساخته می‌شوند. انتخاب هر یک از این اشکال در مرحله اول به سلیقه خود شما و نیز دکوراسیون داخلی خانه شما (برای پلکان داخل خانه) و یا طراحی فضای باز و نمای خانه شما بستگی دارد. نمونه این نرده‌ها را ادامه معرفی خواهیم کرد.

نرده های ساده 

نرده های راه پله فلزی ساده که استفاده از آن‌ها بسیار متداول است، شامل یک سری المان عمودی و یا افقی است که با وجود سادگی آن، هنوز هم به دلایل مختلفی از جمله قیمت، امکان ترکیب ساده آن با فضا و امنیت آن مورد توجه بسیاری از مردم است.

ضمن این که رنگ زدن این نوع نرده نیز نسبت به طرح‌های پیچیده ساده‌تر است.

البته همین نرده راه پله هم با تغییر فواصل المان‌های افقی یا عمودی نرده، خود می‌تواند طرح‌های متنوعی را به وجود آورد که در تصاویر می‌توانید مشاهده کنید.

این نوع نرده همچنین برای کسانی که علاقه‌مند به فضاهای مدرن و مینیمال هستند، مطلوب است.

این نرده به‌خصوص برای فضاهای بیرون و نیز فضاهای عمومی طرفداران زیادی دارد. چرا که آسیب‌پذیری آن نسبت به سایر طرح‌ها به دلیل سادگی کمتر بوده و طول عمر بیشتری دارد. همچنین تعمیر و نگهداری آن ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

نرد راه پله فلزی ساده
نرده پله

طرح‌های دیگری نیز هستند که از همین طرح‌های ساده نرده های فلزی پله مشتق می‌شوند، اما دارای جزئیات بیشتری هستند. در تصاویر زیر می‌توانید نمونه این طرح‌ها را مشاهده کنید.

رنگ نرده راه پله فلزی
رنگ مناسب نرده راه پله فلزی
نرده پلکان

نرده راه پله فرفورژه

همواره در انتخاب نرده راه پله باید دقت کرد؛ چرا که همخوانی نرده و راه پله می‌تواند اثر زیادی در جذابیت و زیبایی ساختمان و دکوراسیون خانه داشته باشد. در حالی که اکثر مردم نرده‌های آهنی ساده را انتخاب می‌کنند، بسیاری از طراحان و خانه‌سازان کمی فراتر می‌روند و طرح‌های پویا و خلاقانه‌ای پیشنهاد می‌دهند.

شکل‌پذیری آهن باعث می‌شود تا نرده های فلزی فرفورژه (که با نام گل‌نرده نیز شناخته می‌شود) در طرح‌های تزئینی نامنظمی ساخته شوند و به همین علت نیز تنوع طرح نرده های فلزی فرفورژه بسیار زیاد است.

پیچ و تاب نرده های فرفورژه با اقتباس از طرح‌های گیاهی حفاظی مجسمه‌گونه را پدید می‌آورد و طرح‌های دورانی‌شکل شاکله اصلی نرده‌های فرفورژه را تشکیل می‌دهند و حرکت خسته‌کننده پله‌ها را از حالت تکرار خارج کرده و به آن تنوع می‌بخشند. از دیگر کاربردهای فرفورژه، ساخت حفاظ پنجره فرفورژه است.

این نوع نرده‌ها به‌خصوص با فضاهایی که طراحی سنتی یا کلاسیک دارند همخوانی بیشتری دارد؛ چرا که طرح‌های پرجزئیات این نوع نرده غالباً با فضاهای مدرن و ساده تناسبی ندارد.

رنگ کردن این نرده‌ها با توجه به پیچیدگی طرح دشوارتر بوده و در صورت آسیب دیدن نیز تعمیر با هزینه بیشتری صورت می‌گیرد.

نرده راه پله فرفورژه
قیمت نرده راه پله فرفورژه

مدل نرده راه پله فرفورژه

مدل نرده راه پله فرفورژه
نرده راه پله فانتزی
قیمت نرده فلزی راه پله

نرده راه پله مدرن

نوع دیگری از نرده های فلزی، طرحی است که بین عامه مردم با عنوان مدرن شناخته می‌شود. طرح این نرده ها عموماً از اشکال هندسی تشکیل شده است و برای خانه‌هایی مناسب است که طراحی آن‌ها ساده و دکوراسیون داخلی یا طراحی فضای خارجی نیز به همین صورت مشتق از اشکال هندسی است. در ادامه نمونه‌هایی از این نوع نرده را می‌توانید ببینید.

نرده راه پله مدرن

نرده راه پله سفارشی

علاوه بر طرح‌هایی که در بالا درمورد آن‌ها صحبت شد، شما می‌توانید طرح‌های خاص نرده راه پله را با جزئیات مدنظرتان که می‌تواند ترکیبی از روش‌های فوق باشد، سفارش دهید.

بهترین نرده راه پله کدام است؟

انتخاب انواع نرده پله فلزی، مدرن، فرفورژه، کلاسیک، استیل، آلومینیوم، سنگ، چوب و دیگر انواع نرده ها به لحاظ جنس و طرح به فضای مورد استفاده و نیز سلیقه شما عموما بستگی دارد. برای مشورت در این خصوص می‌توانید با طهران جوش تماس بگیرید.

بغیر از نرده راه پله آهنی، نرده های پله ممکن است آلومینومی و استیل باشند. همه اینها در دسته نرده‌های فلزی قرار می‌گیرند که تنوع طرح از ویژگی‌های آنهاست.

نرده‌ های چوبی نیز گزینه دیگری هستند که ممکن است با توجه به طراحی فضای داخلی خانه شما برای پلکان داخلی و یا با توجه به شرایط آب‌وهوایی منطقه محل زندگی شما برای پلکان خارجی مناسب باشند. عموما نرده‌های چوبی برای فضاهایی با سبک کلاسیک استفاده می‌شوند و البته از مقاومت چندان بالایی برخوردار نیستند.

نرده های سنگی هم گزینه گران‌قیمت دیگری هستند که ممکن است آن را انتخاب کنید.

قیمت نرده راه پله فلزی و فرفورژه چقدر است؟

قیمت نرده پله فلزی بر اساس کیلوگرم محاسبه می‌شود. بنابراین، قیمت نرده های فلزی بیشتر به وزن آن‌ها بستگی دارد. طول نرده، ارتفاع نرده و تراکم تیغه‌های عمودی از جمله چیزهایی است که روی وزن نرده تأثیر می‌گذارد.

البته قطعاً طرح انتخابی هم روی قیمت مؤثر است؛ مثلاً بعضی گل‌ها سنگین‌تر هستند یا تیغه‌های توپر معمولاً از قوطی‌هایی با وزن بیشتر ساخته می‌شوند.

اگر با دیدن طرح‌های نرده تصمیم خود را تا حدی قطعی کرده‌اید با جوشکار سیار تهران تماس بگیرید تا ضمن اطلاع از قیمت روز نرده های فلزی، میلگردی و فرفورژه از نحوه تهیه آن با ارزان‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت ممکن مطلع شوید.

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عرض ادب با سلام راه پله خونم ۴۰ پله میخوره تقریبا ۸پله ازش دوسمت نرده میخوره و۸ متر پاگرد هم باز دوسمت اش نرده میخوره میتونم عگسشو واستون ۶بفرستم که یه قیمت دطرح بهم بدید نمیخوام زیاد هم شلوغه باشه تقریبا مثل عگس اولیتون با تشکر

  پاسخ
 • ببخشید، یک پله ۴ متر دارم میخواستم نرده راپله فلزی ساده بگیرم ، لطفا چند هزینه خواهد برد.

  پاسخ
 • سلام.ما در يك ساختمان ٧ طبقه ساكن هستيم كه فاقد نرده راه پله است.متاسفانه همه مالكين با نصب نرده موافق نيستند.آيا ميتوان براى يك طبقه نرده نصب كرد.

  پاسخ
 • سلام من برای خونه مادرم که قدیمی هست و حدود ۸ تا پله تو حیاط برای طبقه دوم داره ، نرده آهنی ساده میخوام میشه لطفا حدود قیمت رو بفرمائید که حدودی چند در میاد مادرم ساکن تهرانه

  پاسخ
 • سلام بسیار شفاف و صادقانه معرفی شده .متاسفانه بوشهرم ودسترسی ندارم .موفق باشید

  پاسخ
 • ممنون از شما واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

  پاسخ
 • سلام برای شهرستان هم سفارش قبول میکنید

  پاسخ
 • ماه قبل بهتون سفارش کار دادم و خیلی راضی ام. سر موقع کار انجام شد و خیلی هم زیبا بود. ممنونم ازتون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید