حفاظ پنجره (مدل‌های متنوع) ⭐️ لیست قیمت زمستان ۱۴۰۲

 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. حفاظ پنجره (مدل‌های متنوع) ⭐️ لیست قیمت زمستان ۱۴۰۲

منزل شما در طبقه اول و یا طبقه آخر یک آپارتمان قرار دارد و پنجره آن رو به کوچه و یا خیابان باز می‌شود؛ و یا در یک خانه ویلایی زندگی می‌کنید که عبور از حفاظ دیوار و وارد شدن به حیاط در نبود شما در منزل دور از ذهن نیست. نداشتن حفاظ پنجره شما را نمی‌ترساند؟

حفاظ پنجره؛ موضوعی متفاوت از حفاظ دیوار است و وجود آن حتی با داشتن نرده روی دیوار هم ضروری است؛ به‌خصوص وقتی که دسترسی به پنجره خانه شما از بیرون چندان دشوار نباشد.

حفاظ پنجره

در این مقاله خواهید به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود:

 • حفاظ پنجره برای چه کسانی ضروری است؟
 • چگونه ارزان‌ترین قیمت حفاظ پنجره را پیدا کنیم؟
 • آسان‌ترین راه برای سفارش و نصب حفاظ پنجره آهنی شیک چیست؟
 • حفاظ پنجره دوجداره چه تفاوتی با مدل‌های معمولی دارد؟

حفاظ پنجره چیست؟

حفاظ پنجره، سازه مقاومی است که بر روی پنجره‌ها نصب می‌شود تا از هر نوع ورود ناخواسته به ساختمان جلوگیری شود. در گذشته بیشتر حفاظ‌ها در زمان ساخت پنجره روی آن نصب می‌شد، اما امروزه با گسترش استفاده از پنجره‌های UPVC (با توجه به نقش ممتاز آنها در عایق صوتی و گرمای خانه) حفاظ‌ها به طور جداگانه ساخته و جلوی پنجره‌ها نصب می‌شوند.

حفاظ پنجره برای چه کسانی ضروری است؟

تقریبا همه پنجره‌ها می‌توانند حفاظ داشته باشند، اما بعضی مواقع استفاده از آن حیاتی است.

عکس حفاظ پنجره

اگر وضعیت خانه و پنجره شما جز یکی از این موارد است، لحظه‌ای در نصب حفاظ تردید نکنید!

 • پنجره خانه‌های ویلایی

پنجره خانه‌های ویلایی در دسترس‌ترین پنجره‌های روی زمین هستند. پنجره این ساختمان‌ها به ویژه در طبقه همکف به سادگی می‌توانند تبدیل به محلی مناسب برای نفوذ به داخل ساختمان شوند.

این موضوع برای خانه‌های ویلایی که در حاشیه‌های شهر و دور از مناطق مسکونی دیگر هستند بسیار ضروری‌تر است.

حفاظ‌ این خانه‌ها باید از نوع مقاوم انتخاب شود و تمام نکات امنیتی لازم در ساخت و نصب آنها رعایت شود.

 • پنجره طبقات پایین آپارتمان‌ها

در صورتی که در طبقه همکف یا اول آپارتمان‌ها سکونت دارید، باید بدانید که نصب حفاظ پنجره برای شما بسیار مهم است. پنجره‌ این طبقات از ساختمان بسیار در دسترس هستند و سارقین به سادگی می‌توانند با یا بدون وسایل کمکی وارد این واحدهای مسکونی‌ شوند.

 • واحدهای دارای کودک

در صورتی که ساخت واحد مسکونی شما به صورتی است که کودک شما به پنجره واحد دسترسی دارد و احتمال سقوط کودکان از پنجره وجود دارد، شدیداً توصیه می‌کنیم که از حفاظ پنجره استفاده کنید. حفاظ این گونه پنجره‌ها معمولا ساده‌تر هستند و نیاز نیست از مقاومت و فشردگی بالایی برخوردار باشند. در واقع همین که مانع از سقوط اطفال شود، کافی است و نیازی به رعایت اصول امنیتی بالا نیست.

کاربردهای حفاظ پنجره ضد سرقت

شاید بهتر باشد به جای بحث کردن راجع به این که حفاظ پنجره چقدر ضروری است، راجع به این صحبت کنیم که به چه درد می‌خورد و چرا باید روی پنجره‌هایمان حفاظ نصب کنیم؟

 • افزایش امنیت ساختمان

حفاظ پنجره مثل یک سرباز است و هر سرباز هر چقدر هم که کمالات داشته باشد، مهمترین وظیفه‌اش حفظ امنیت است.

متاسفانه بسیاری از سرقت‌ها در خانه‌های ویلایی و طبقات پایین آپارتمان‌ها از طریق پنجره‌ها انجام می‌شود. در واقع نفوذ از طریق دیوارها بسیار دشوار است و در مناطق شهری تقریباً غیرممکن است. درب‌ها هم امروزه بسیار مقاوم شده‌اند و با توجه به اینکه امکان ضد سرقت کردن آن‌ها (در آپارتمان‌ها) و یا فولادی کردن و نصب قفل‌های متعدد (در خانه ویلایی) وجود دارد، سارقین به قول معروف به در بسته می خورند و اینجاست که به دنبال راه‌های دیگر برای نفوذ می‌گردند و قطعا پنجره اولین مسیری است که بررسی خواهند کرد.

 • ناامید کردن سارقان

همین که پنجره شما حفاظ داشته باشد بسیاری از دزدان را خانه شما دور خواهد کرد. یعنی این طور نیست که همه دزدها بیایند و امتحان کنند که آیا حفاظ پنجره شما نفوذپذیر است یا خیر؟ سارقین به دنبال طعمه‌های آسان هستند و یک خانه با حفاظ های مقاوم قطعاً یک شکار آسان نخواهد بود!

 • زیبایی ساختمان

گرچه کار اصلی حفاظ پنجره ساختمان مقاومت در برابر ورود سارقان است اما به معنای این نیست که حفاظ باید یک وصله ناجور و یک محصول فولادی زمخت باشد.

امروزه حفاظ‌ها تنوع بسیار بالایی پیدا کرده‌اند که در ادامه همه انواع آن را برایتان تشریح خواهیم کرد. بسیاری از طرح‌های امروزه مانند یک اثر هنری زیبا هستند که به زیبایی و ظرافت ساختمان شما خواهند افزود. طرح‌های امروزی آن قدر متنوع هستند که شما می‌توانید به فکر هماهنگی آن با دیگر بخش‌های ساختمان باشید و به قول معروف حفاظ را با بقیه وسایل ست کنید!

 • حفاظت از کودکان

کودکان هر چه بازیگوش‌تر باشند، معمولاً شیرین‌تر هستند. اما باید مراقب بازیگوشی‌های آنها هم بود. اگر کودک شما از آن‌هایی است که زیاد سراغ پنجره می‌رود استفاده از یک حفاظ U شکل می‌تواند خیال شما را راحت کند. این نوع حفاظ‌ها بیشتر قسمت پایین پنجره را می‌گیرند و بالای پنجره که از دسترس کودکان دور است بدون حفاظ باقی می‌ماند.

 • حفاظت از شیشه‌ها

اگر در محله‌هایی زندگی می‌کنید که هنوز ممکن است یک توپ به سمت شیشه شما بیاید، پیشنهاد می‌کنیم از حفاظ پنجره غافل نشوید. همچنین اگر موقعیت خانه شما به صورتی است که زمین بازی خانه در نزدیکی پنجره است، می‌بایست به فکر حفاظت از شیشه‌های پنجره باشید. شکستن شیشه‌‌ها هم خرج روی دستتان می‌گذارد و هم برای ساکنین خانه خطرناک است.

 • گلخانه‌ای زیبا

فلاور باکس نامی‌ است که به این نوع حفاظ‌ها اختصاص داده شده است. استفاده از حفاظ به عنوان جاگلدانی سابقه‌ای دیرین دارد؛ هم در ایران و هم در سایر نقاط جهان. استفاده از حفاظ به عنوان گلدان مزیت‌های بسیاری دارد. مثلاً به ساختمان شما روح می‌دهد و آب دادن آنها هم آسان است. از طرف دیگر یک منظره زیبا در برابر دیدگان شما قرار می‌دهد.

البته اگر در آپارتمان زندگی ‌می کنید و قصد استفاده از این نوع حفاظ را دارید بهتر است با دیگر ساکنین ساختمان هماهنگ کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاید!

حفاظ پنجره ساده و شیک

در تصویر چند عکس حفاظ پنجره را مشاهده می‌کنید.

طرح های نرده پنجره هم بسیار متنوع شده و با خیال راحت می‌توانید یکی را انتخاب کنید؛ بدون این که نگران مشابهت به پنجره همسایه باشید.

در گذشته نرده های پنجره به صورت میله‌های غالباً عمودی و یا در مواردی افقی بود که زیبایی چندانی نداشتند و موجب می‌شدند پنجره ساختمان‌های کنار هم، همه به یک شکل باشند.

انواع حفاظ پنجره آهنی

در بین حفاظ های پنجره؛ حفاظ های آهنی و فرفورژه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. دلیل آن هم اهمیت اساسی امنیت در طراحی و نصب این بخش از ساختمان است. البته، امروزه حفاظ هایی به بازار آمده است که شاید اگر پای امنیت ساختمان هم وسط نبود، باز هم برای زیبایی آن‌ها را نصب و استفاده می‌کردیم. نمونه آن‌ها را می‌توانید در ادامه ملاحظه نمایید.

حفاظ پنجره ساختمان طرح‌های متنوعی دارد و انتخاب هر یک از این مدل‌ها بستگی به طراحی ساختمان و نیز بودجه شما دارد.

حفاظ پنجره

حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ فرفورژه یا گل‌نرده رقیبی قدرتمند برای مدل ساده است. امروزه طرح‌های فرفورژه بسیار متنوع شده‌اند و این امکان را فراهم کرده اند تا حفاظ‌هایی بسیار زیبا برای پنجره خود نصب کنید.

حفاظ‌های فرفورژه هم مانند مدل ساده قیمت بسیار مناسبی دارند و شما می‌توانید بدون دغدغه قیمت، محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

این نوع حفاظ از گل‌نرده‌های چدنی (در بعضی موارد آلومینیومی) ساخته می‌شود که با چهارپهلوهای فرفورژه می‌توانند در طرح‌ها متنوع مانند یک درخت، شاخه‌های درهم‌تنیده و یا هر شکل دیگری ساخته شود.

این حفاظ‌ها بسیار محکم هستند و امنیت کاملی را برای پنجره ساختمان شما به ارمغان می‌آورند. این نوع حفاظ هم طول عمر بالایی دارد و امکان نقاشی و رنگ‌کاری این نوع حفاظ‌ها هم وجود دارد و می‌توان رنگ مورد نظر خود را برای آن انتخاب کرد. ترکیب رنگ‌های مسی و طلایی از محبوب‌ترین رنگ‌آمیزی‌ها برای نرده فرفورژه است که زیبایی زیادی به ساختمان می‌دهد.

طرح های فرفورژه در بسیاری از بخش‌های ساختمان به کار برده می‌شوند. علاوه بر نرده های حفاظ پنجره، دیگر موارد پرکاربرد آن در ساخت نرده های راه پله آهنی و نیز نرده حفاظ دیوار است.

طرح های فرفورژه حفاظ پنجره هم با توجه به این که از یک‌سو قیمت بسیار مناسبی دارند و از سوی دیگر بسیار متنوع و زیبا هستند، مشتریان پروپاقرصی دارد. ضمن این‌که با توجه به جنس محکم آن‌ها از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص حفاظ پنجره فرفورژه کلیک کنید.

در ادامه عکس حفاظ پنجره فروفورژه را به شما نشان خواهیم داد.

حفاظ پنجره مدرن

طرح‌های حفاظ پنجره مدرن امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند. طرح‌هایی که در عین نو بودن، کاملاً ایمن و مطمئن هستند.

در هنگام سفارش این گونه مدل‌ها می‌توانید ضمن بررسی کاتالوگ طرح‌های موجود، انتخاب یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و یا می‌توانید طرح مورد نظر خود را ارائه دهید تا طبق آن برای شما طراحی و اجرا صورت گیرد. ما هیچی محدودیتی در این زمینه نخواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا خواسته شما را برآورده کنیم.

مدل حفاظ پنجره مدرن دوجداره (ساخته‌شده توسط طهران جوش)

حفاظ پنجره کلاسیک

ممکن است شما از علاقه‌مندان طرح‌های کلاسیک برای نرده پنجره خود باشید.

با توجه به امنیت خوبی که این نوع حفاظ دارد، با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید یک طرح مناسب انتخاب کنید.

حفاظ پنجره کلاسیک

حفاظ متحرک پنجره از داخل

ساخت حفاظ پنجره متحرک از داخل به نحوی که از داخل قابل باز و بسته شدن است، یکی از انواع حفاظ است که مخصوصاً برای پنجره‌های بزرگ کاربرد دارد. نمونه ای که در زیر مشاهده می‌کنید یک حفاظ آکاردئونی است.

البته کاربرد اصلی این شکل از حفاظ در درب آکاردئونی است که برای تأمین امنیت و جلوگیری از ورود افراد غریبه از در ساختمان استفاده می‌شود.

نرده حفاظ آکاردئونی پنجره

حفاظ پنجره متحرک مزایای مانند امکان باز و بسته شدن در مواقعی که ساکنین داخل هستند دارد. علاوه بر این، با وجود یک حفاظ متحرک امکان تمیز کردن شیشه‌ها و یا انجام هر نوع تعمیر پنجره‌ها ساده‌تر صورت می‌گیرد.

امروزه برخی از مشتریان علاقه‌مند هستند تا از حفاظ پنجره کشویی استفاده کنند. مهم‌ترین ویژگی این نوع نرده پنجره که به حفاظ تاشو یا آکاردئونی هم معروف هستند بازوبسته شدن آنها است. این نوع حفاظ از تیغه‌های فرورفته در هم تشکیل شده‌ است که با باز شدن حفاظ، تیغه‌ها از هم فاصله می‌گیرند و فضای پنجره را می پوشانند.

پس از باز کردن حفاظ، قفل یا قفل ها را در بخش‌های تعبیه شده روی چارچوب و قسمت کشویی نصب می‌کنیم. معمولا برای این نوع پنجره از قفل‌های کتابی استفاده می‌شود تا امکان قیچی‌کردن آنها وجود نداشته باشد. مطمئن باشید باز کردن قفل‌های کتابی که از داخل زده شده باشد، برای کسانی که بیرون هستند بسیار دشوار و گاه غیرممکن است.

اگر مایل هستید درمورد حفاظ پنجره متحرک بیشتر بدانید بر روی لینک کلیک کنید.

حفاظ پنجره تاشو برای چه کسانی مناسب است؟

حفاظ آکاردئونی پنجره برای مشتریانی مناسب است که زمان‌های محدودی بیرون از خانه هستند. به طور مثال خانواده‌هایی که یکی از همسران خانه‌دار است و تنها در زمان‌های مسافرت خانه را ترک می‌کنند می توانند از این نوع حفاظ‌ها استفاده کنند.

یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع حفاظ این است که در هنگام حوادثی نظیر آتش‌سوزی، مانع خروج افراد از پنجره نیست. از این‌رو می‌تواند در کارگاه‌ و انبارهایی که امکان بروز چنین حوادثی وجود دارد هم مفید فایده باشد.

این افراد برای این که منظرهکاملی از شیشه‌های پنجره داشته باشند ،ترجیح می‌دهند در حالت عادی حفاظ نداشته باشند و تنها برای مواقع محدودی که خانه را ترک می‌کنند از حفاظ متحرک استفاده کنند. از این‌رو این نوع حفاظ بیشتر برای پنجره‌های بزرگ مناسب است.

به حفاظ آکاردئونی، حفاظ داخلی پنجره هم گفته می‌شود؛ چرا که این نوع حفاظ ها به طور معمول در قسمت داخلی پنجره نصب می‌شوند تا به سادگی قابل باز و بسته کردن باشد.

حفاظ پنجره متحرک (قابل جداسازی)

این نوع حفاظ بیشتر در خانه‌های ویلایی دور از شهر و یا کسب‌وکار ها و مغازه‌ها استفاده می‌شود. البته این نوع حفاظ‌ها در گذشته کاربرد بیشتری داشت اما امروزه با ورود شیشه‌های نشکن و ضدسرقت و همچنین کرکره‌های برقی و اتوماتیک کاربرد آنها کمتر شده است.

بسیاری از مغازه‌ها از شیشه خود به عنوان ویترین استفاده می‌کنند و حفاظ پنجره قطعا مانعی برای این کار خواهد بود. حفاظ‌های متحرک راهکاری است که می‌تواند به این کسب و کارها کمک کند. صاحب مغازه بعد از پایان ساعت کاری، حفاظ‌ها را روی پنجره‌ها نصب می کند و با قفل و یا دیگر روش‌ها آن را محکم می‌کند.

در خانه‌های ویلایی، گاهی این نوع حفاظ را با لولا به چارچوب پنجره متصل می کنند تا نیازی به حمل و نقل آن نباشد. در این مواقع باید حفاظ در مواقع باز بودن هم در قسمتی محکم شود تا از باز و بسته شدن آن جلوگیری شود.

در این نوع حفاظ‌ها معمولا زیبایی چندان مهم نیست و گاهی حتی تمام سطح حفاظ با ورق ضخیم پوشانده می‌شود.

آیا حفاظ پنجره بازشو یا متحرک گزینه مناسبی برای تأمین امنیت است؟

بله در صورتی که قفل مناسبی برای این نوع حفاظ در نظر گرفته شود، حفاظ متحرک نیز همانند انواع حفاظ ثابت می‌تواند امنیت خانه شما را تأمین کند.

حفاظ پنجره آهنی ساده

این نوع حفاظ، از پرکاربردترین مدل‌ها است؛ چرا که معمولاً قیمت بسیار مناسبی دارد و همین قیمت مناسب باعث شده تا محبوبیت و استفاده زیادی داشته باشد.

حفاظ ساده معمولا از قوطی‌های ۲۰ در ۲۰ یا ۲۰ در ۳۰ میلی‌متر ساخته می‌شوند و طرح کلی آن‌ها به صورت قرار گرفتن عمودی و افقی بر روی یکدیگر است. گاهی روی قوطی‌های عمودی نیزه هم قرار می گیرد که به این حفاظ‌ ها نیزه ای هم گفته می‌شود.

حفاظ پنجره ساده چه مزایای دارد؟

نرده پنجره آهنی سادهمعمولاً طرح‌های پیچیده‌ای ندارند و به صورت کلاف‌های درهم‌تنیده عمودی و افقی قرار می‌گیرند. حفاظ‌های ساده مقاومت بسیار بالایی در برابر سرقت دارند و از این رو با خیال راحت می‌توانید از این مدل حفاظ استفاده کنید. استحکام این نرده‌ها به صورتی است که امکان خم کردن و دسترسی به پنجره با وجود آن‌ها میسر نیست. تنها نکته مهم این است که فاصله مابین تیغه‌ها باید به صورتی باشد که به هیچ وجه امکان عبور اشخاص از لابلای آن وجود نداشته باشد.

گاهی در بالا و پایین حفاظ های ساده، طرح‌هایی نظیر پیکان قرار می‌گیرد که به زیبایی آن کمک می‌کند.

حفاظ پنجره ساده قیمت بسیار مناسبی دارد که آن را به گزینه‌ای جذاب برای همه مشتریان تبدیل کرده است. از دیگر مزایای این نوع محصول امکان رنگ‌کاری آن است. یعنی شما می‌توانید به سادگی رنگ حفاظ پنجره خود را انتخاب کنید و آن را تغییر دهید. از جمله مزایای رنگ کاری امکان ست کردن رنگ حفاظ با بقیه اجزای ساختمان است. همچنین طول عمر حفاظ هم بسیار بالا می‌رود. قیمت این نوع حفاظ به تعداد تیغه‌های عمودی (و افقی) و اندازه پنجره شما بستگی دارد. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا ضمن ثبت سفارش شما، قیمت‌های به‌روز را خدمتتان ارائه کنند. مشاوره با کارشناسان ما می‌تواند در انتخاب درست حفاظ مفید باشد.

سؤال مهم: چگونه از امنیت حفاظ ساده مطمئن شویم؟

برای مقاومت کافی حفاظ پنجره ساده در برابر دزدی باید مطمئن شوید که فاصله بین تیغه‌ها کمتر از میزانی است که یک انسان بتواند از آن رد شود. در واقع این حفاظ باید به گونه‌ای باشد که سر یک انسان به هیچ وجه نتواند از عبور کند.

در حفاظ ساده بهتر است که فاصله میله‌های عمودی بیشتر از ۱۳ سانتی‌متر نباشد و  برای میله‌های افقی هم هر ۷۰ سانتی‌متر یک میله یا پروفیل افقی جوش داده شود تا استحکام حفاظ مناسب و قدرت تحمل آن بالا باشد.

حفاظ استیل

حفاظ‌های استیل ظاهر بسیار زیبایی دارند و به دلیل همین زیبایی مشتریان خاص خود را دارند. قیمت این نوع حفاظ‌ها هم معمولا بالاتر از مدل‌های مشابه است. اما مهم‌ترین مسئله در حفاظ‌های استیل مسئله امنیت آنها است. حفاظ‌های استیل دو نوع استیل ساده و استیل مسلح هستند.

نرده استیل مسلح یا به عبارت دیگر استیل بانکی نوعی از نرده پنجره است که در آنها لوله با قطر کمتر یا میلگرد کار شده تا استقامت نرده را تضمین کند.

نرده‌های استیل غیرمسلح با پیچ و رولپلاک به دیوار محکم می‌شوند که باعث می‌شود این نرده‌ها بیشتر جنبه تزیینی داشته باشد یا  برای مواردی نظیر جلوگیری از شکستن شیشه (در اثر برخورد توپ) کاربرد داشته باشد. در واقع استیل‌های غیرمسلح امنیت پایینی دارند و مثلا برای جاهایی خوب است که نگهبان هم دارند و خیلی قرار نیست روی این نرده‌ها حساب شود.

فلاورباکس

برخی حفاظ‌های پنجره به همراه بخش‌هایی برای قرار دادن گلدان طراحی شده‌اند که به آنها فلاورباکس می‌گویند.

امروزه در فضاهای آپارتمانی، کمبود فضا مشکلی همیشگی است و این کمبود فضا برای گلدان‌ بیشتر از سایر چیزها است. حفاظ‌های فلاور باکس با رفع این مشکل توانسته‌اند امکان مناسبی را برای نگهداری گلدان در اختیار صاحبخانه قرار دهند.

حفاظ‌های فلاورباکس می توانند از نوع حفاظ‌های ساده یا فرفورژه باشند.

حفاظ ابرویی

این نوع حفاظ در پنجره‌های بزرگ نصب می‌شود و عرض آن بیشتر از ارتفاع آن است. شکل این حفظ تقریبا شبیه ابرو است.

حفاظ پنجره دوجداره

پنجره‌های دوجداره که عموما پنجره‌های UPVC هستند، امروزه استفاده فراوانی دارند و تقریباً تمام ساختمان‌های جدید از این نوع پنجره‌ها استفاده می‌کنند.

پنجره‌های دوجداره به دلیل عایق گرما بودن و جلوگیری از ورود صدا به ساختمان پرکاربرد شده‌اند؛ اما این پنجره‌ها به طور معمول نفوذپذیری بسیار بالاتری نسبت به پنجره‌های معمولی دارند و حتی بدون شکستن شیشه هم می‌توان به داخل ساختمان نفوذ کرد. از این رو نصب حفاظ پنجره برای این پنجره‌ها هم مانند دیگر پنجره‌ها ضروری است.

عکس حفاظ پنجره دوجداره

نرده پنجره دوجداره به سبب ساختاری که دارد، این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان آن را بر روی انواع دیوارها نصب کرد. نکته قابل توجه در رابطه با این محصول کاربردی آن است که این مدل از حفاظ در کوتاه‌ترین زمان ممکن بر روی تمام مدل پنجره‌های موجود قابل نصب می‌باشد.

معمولاً نصب پنجره‌های UPVC به این صورت است که یک کلاف قوطی ۴۰ در ۸۰ در داخل دیوار کار می‌شود و پنجره‌ها روی آن پیچ می‌شوند.  در صورتی که خانه شما در حال ساخت است و هنوز به مرحله نما نرسیده است، می‌توانید برای نصب حفاظ (قبل از نماکاری) از آن کلاف ساپورت بگیرید تا پس از کار سنگ نما حفاظ به آن جوش داده شود؛ اما اگر پنجره شما قبلا نصب شده است هم نگران نباشید. همکاران ما به سادگی حفاظ شما را نصب خواهند کرد. در بیشتر موارد یک قاب یا قاقچه در دورتادور پنجره وجود دارد که با استفاده از آن و کوبیدن میلگرد در آن (همانند میخ) یک تکیه گاه مناسب برای حفاظ ایجاد خواهد شد و می‌توان حفاظ پنجره را به آن محکم کرد. البته در برخی موارد خاص هم باید از رول بولت استفاده کرد.

در هنگام نصب حفاظ پنجره دوجداره باید دقت کرد که شیشه‌های این پنجره‌ها بسیار حساس هستند و ممکن است با ریخته‌شدن براده‌های جوشکاری و سنگ‌فرزکاری به روی آنها، شیشه‌ها آسیب ببینند. از این رو حتما باید پیش از شروع کار آنها را با ریکا خیس کرد و البته بهتر از آن این است که کاغذ روزنامه یا مقوایی و یا هر کاغذ مقاومی را به آنها چسباند تا از شیشه‌های پنجره محافظت شود.

قیمت حفاظ پنجره

قیمت حفاظ پنجره به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد و ممکن است خرید یک محصول با قیمت بالاتر به‌صرفه‌تر از خرید یک محصول ارزان قیمت بی‌کیفیت باشد. در واقع ارزانترین حفاظ پنجره شاید بهترین گزینه ممکن نباشد.

در این بخش می‌خواهیم همه عوامل موثر در قیمت حفاظ را برایتان تشریح کنیم تا بتوانید با چشمانی باز و با اطلاعات کامل خرید خود را انجام دهید. فراموش نکنید هر لحظه می‌توانید با تماس با کارشناسان ما ضمن اطلاع از آخرین قیمت ها، پاسخ سوالات خود را هم دریافت نمایید.

۱- اندازه پنجره: شاید مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت هر نوع حفاظ، اندازه پنجره باشد؛ به طوری که گاهی قیمت نرده پنجره به صورت متری ارائه می‌شود و اندازه به عنوان تنها فاکتور موثر در قیمت معرفی‌ می‌شود.

هر چه پنجره ساختمان بزرگتر باشد و طول و عرض بیشتری داشته باشد، قیمت حفاظ هم بالاتر خواهد بود. پنجره‌های بزرگ نیاز به مواد اولیه و کار بیشتری برای فراهم ساختن حفاظ دارند و از این رو قیمت آن‌ها بیشتر از پنجره‌های کوچک است. همچنین می‌بایست در نصب حفاظ پنجره‌های بزرگ هم دقت بیشتری کرد و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کرد.

۲- جنس حفاظ پنجره: حفاظ پنجره آهنی می‌تواند از میلگرد، قوطی یا فرفورژه ساخته شود. هر چه تراکم آهن مورد استفاده بیشتر باشد وزن حفاظ بیشتر شده و قیمت آن هم بالاتر خواهد بود.

کیفیت و نوع موادی که در ساخت حفاظ پنجره به کار گرفته می‌شود هم تأثیر زیادی در قیمت این محصول دارد. به طور مثال، حفاظ ساده می تواند از قوطی ۲۰ در ۲۰ یا ۲۰ در ۳۰ ساخته شود. بدیهی است پروفیل‌های ۲۰ در ۳۰ به واسطه اندازه بزرگتری که دارند، حفاظ را سنگین‌تر و در نتیجه گرانتر خواهد کرد و البته که بر مقاومت حفاظ هم خواهد افزود.

حفاظ های ساده از آهن ساخته می‌شوند. متاسفانه برخی از سازندگان برای کاهش قیمت‌ها از آهن‌های ضایعاتی و دست‌دوم استفاده می‌کنند و گاهی این کار حتی بدون اطلاع مشتری انجام می‌شود. اما باید دانست که فولاد نو که تازه از کارخانه بیرون آمده، مقاومت بسیار بالاتری دارد و پرداخت هزینه برای آن قطعا به‌صرفه‌تر است.

۳- طرح حفاظ پنجره: طرح حفاظ هم نقش مهمی در قیمت آن دارد. هر چه طرح حفاظ ساده‌تر باشد، قیمت نرده نیز متناسب‌تر خواهد بود.

 تأثیر طرح نرده پنجره روی قیمت آن از دو جنبه است؛

یکی این که برخی طرح‌ها باعث سنگین‌تر شدن حفاظ می‌شوند، مثلاً از گل‌های سنگین استفاده می‌کنند یا طرح‌های پرتراکمی هستند که نیاز به مصرف آهن بیشتری دارد.

تأثیر دیگر هم این که برخی طرح‌ها مستلزم اجرای پیچیده‌تری هستند که ممکن است روی قیمت تأثیر گذارند و آن را زیاد و کم کنند.

۴- نوع حفاظ: حفاظ پنجره ساده پایین‌ترین قیمت را نسبت به دیگر انواع حفاظ داراست. در این نوع حفاظ تمرکز اصلی روی کارآیی است و هدف این است که بالاترین میزان امنیت و کمترین هزینه را برای واحد مسکونی یا اداری در پی داشته باشد. حفاظ‌های ساده که حفاظ‌های نیزه‌ای را هم شامل می‌شود از آن چیزهایی هستند که هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شوند و سال‌ها است که زینت‌بخش پنجره خانه‌های ایرانی هستند.

حفاظ فرفورژه نیز قیمت بسیار مناسبی دارد. این محصولات در عین زیبایی قیمت خوبی دارند و همین مسئله باعث رشد روزافزون استفاده از آنها شده است. تنوع این حفاظ ها هم زیاد است و شما می‌توانید حفاظ مدنظر خود را سفارش دهید.

بالاترین قیمت‌ها مربوط به حفاظ‌های استیل است. جنبه زیبایی در حفاظ‌های استیل بیشتر است و از همین رو نوعی محصول لوکس به شمار می‌آیند. در صورتی که قصد سفارش نرده استیل را دارید خود را برای هزینه‌های بیشتر آماده کنید.

۵- تراکم: تراکم یا همان تعداد تیغه‌های استفاده‌شده در حفاظ هم نقش مهمی در نرده پنجره دارند. هر چه تراکم محصول بالاتر باشد، به معنای استفاده از فولاد بیشتر در ساخت حفاظ است و همین عامل قیمت حفاظ را افزایش خواهد داد.

البته انتخاب میزان تراکم پنجره تا حدی اختیاری است و می‌بایست به استانداردهای ارائه شده در این زمینه هم پایبند بود. به طور مثال اگر هدف از نصب حفاظ، مقاومت بیشتر ساختمان در برابر دزدی باشد، نباید فاصله تیغه‌ها از حدود ۱۳ سانتی‌متر بیشتر باشد.

۶- هدف از نصب حفاظ: یکی از مهمترین مسائل موثر در قیمت حفاظ پنجره، هدف از نصب آن است.

برای مثال، اگر هدف از نصب زیباتر کردن پنجره باشد، تراکم تیغه‌ها به هیچ وجه مهم نیست و شما می توانید هرچقدر که می‌خواهید تیغه‌ها را از هم دور کنید که این کار باعث کاهش قیمت حفاظ خواهد شد. البته این کاهش قیمت به شرطی است که به دنبال مدل‌های لوکس و لاکچری نباشید. گاهی اوقات مالکان به دنبال طرح‌های خاص هستند و این موضوع به حدی است که از حیطه شغل آهنگران و جوشکاران خارج می‌شود و در حوزه دکوراسیون قرار می‌گیرد. این نوع طرح‌های لاکچری هزینه‌های بسیار بالایی خواهند داشت.

همچنین اگر هدف شما از نصب نرده پنجره، جلوگیری از سقوط کودکان باشد، تنها کافی است که قسمت پایین پنجره پوشانده شود و این موضوع نیز باعث کاهش قیمت حفاظ خواهد شد؛ چرا که از وزن حفاظ و میزان آهن مورد استفاده کاسته خواهد شد.

نکات مهم در خرید و نصب بهترین حفاظ پنجره

حفاظ پنجره، عامل بسیار مهمی در افزایش امنیت و زیبایی ساختمان است. از این‌رو لازم است در هنگام خرید و نصب آن دقت بالایی به خرج داد تا در درازمدت آسودگی خیال را به ساکنین ساختمان هدیه دهد. در این قسمت برخی نکات مهم برای خرید بهترین نرده حفاظ پنجره را برایتان فهرست کرده‌‌ایم.

 • هماهنگی حفاظ پنجره با دیگر بخش‌های ساختمان

ست کردن وسایل و بخش‌های مختلف واحد مسکونی و اداری تأثیر بسیاری در زیبایی آن خواهد داشت. یکی از نکاتی که در هنگام خرید حفاظ پنجره باید به آن دقت داشت همین موضوع است. اگر بقیه اجزای ساختمان حس سنتی و کلاسیک را انتقال می‌دهد، سعی کنید تا حفاظ هم همان حال‌وهوا را داشته باشد. اما اگر ساختمان قرار است حس مدرن بودن را القا کند، باید حفاظ انتخابی شما هم همین گونه باشد. لازم به توضیح است که  علاوه بر هماهنگی حفاظ با کل ساختمان، دو بخش وجود دارد که هماهنگی با آنها بسیار مهم است:

 • هماهنگی با نرده بالکن: اگر قرار است حفاظ برای پنجره‌ای نصب شود که مشرف به بالکن (تراس) است، حتما دقت کنید که حفاظ با نرده بالکن هماهنگ باشد. قطعاً بهترین حالت این است که هر دو این اجزا با هم تهیه و نصب شود، اما اگر این امکان فراهم نیست، تلاش کنید بیشترین هماهنگی بینشان برقرار باشد.
 • هماهنگی با نرده راه‌پله: نرده راه پله مانند نرده بالکن نیست که همزمان با حفاظ پنجره دیده شود، اما باز هم بهتر است که این نرده‌ها با هم هماهنگ باشند. مثلا اگر نرده خانه فرفورژه است، اولین گزینه قابل بررسی حفاظ‌های فرفورژه هستند؛ اگر نرده‌ها ساده هستند، بهتر است ابتدا حفاظ‌های ساده را مورد نظر قرار دهید.
 • نورگیری مناسب

حفاظ پنجره باید به گونه‌ای ساخته و نصب شود که در عین امنیت، مانع ورود نور کافی به ساختمان نشود. اگر حفاظ برای یک واحد مسکونی یا اداری معمولی است، بهتر است خیلی از استانداردها جلوتر نروید؛ مثلا نیازی نیست که فاصله تیغه‌ها از ۱۳ سانتی‌متر کمتر باشد، یا به طور مثال قوطی‌های ۲*۲ برای تولید حفاظ آهنی کفایت می‌کند و نیازی به پروفیل‌های ضخیم‌تر نیست. در صورتی که بخواهید فراتر از استاندارها عمل کنید، ممکن است با مشکل کاهش نور ورودی به ساختمان مواجه شوید.

 • ویوی مناسب

یکی از مهمترین کاربردهای پنجره، ایجاد منظره مناسب برای ساکنین خانه است. حفاظ پنجره نباید مانع از تماشای منظره بیرون برای اهالی واحد مسکونی شود.

بورس حفاظ پنجره

در گذشته بسیاری از کسب‌و‌کارها دارای محله‌ای به عنوان بورس خود بودند و به طور مثال بورس حفاظ پنجره هم در مناطق جنوبی شهر تهران شکل گرفته بود. دراین مناطق آهنگری‌های متعددی در کنار هم بودند که کار انتخاب را برای مشتری آسان می‌کرد و خریدار می‌توانست با مراجعه به این کارگاه‌ها، از محصولات آنها و قیمت روز مطلع شود.

اما بورس حفاظ پنجره ایران و شاید هم بتوان گفت بورس حفاظ پنجره تهران دیگر تقریبا وجود ندارد. گسترش فضای مجازی و ایجاد امکان معرفی سازندگان مطرح حفاظ پنجره در اینترنت باعث شده است تا دیگر نتوان جای مشخصی را به عنوان بورس حفاظ پنجره معرفی کرد. به طور مثال طهران جوش که زمانی یکی از سازندگان مطرح بورس نرده حفاظ پنجره بود، با تکیه بر شهرت خود و با بهره‌گیری از فضای مجازی، به محل جداگانه‌ای منتقل شد. در واقع شاید بتوان گفت که امروز بورس حفاظ در گوگل شکل گرفته است و برای اطلاع از سازندگان مطرح باید عبارت«حفاظ پنجره» را سرچ کرد.

البته هنوز بورس آهن آلات تهران در نقاطی نظیر «آهن مکان» وجود دارد، اما اولا این مناطق هم بیشتر در کار فروش آهن و فولاد خام هستند و محصولات فرآوری شده را نمی‌فروشند. ثانیا خود شرکت های مستقر در این بورس هم بیشتر فروش خود را آنلاین کرده‌اند و نیازی نیست برای خرید به این مناطق مراجعه کنید.

حالا که با انواع حفاظ های پنجره آشنا شدید و از چم و خم آن ها مطلع هستید، می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق حفاظ مورد نظر خود با ما تماس بگیرید. ما لیست قیمت به روز حفاظ و نرده پنجره را در اختیار شما قرار می‌دهیم. مطمئن باشید که از لیست قیمت‌های ما شگفت‌زده خواهید شد. نصب حفاظ پنجره شما نیز به سادگی و در اسرع وقت توسط جوشکار سیار تهران انجام خواهد پذیرفت. پس همین حالا تماس بگیرید.

ساخت حفاظ پنجره چند روز زمان می برد؟

معمولا از زمان ثبت سفارش تا تحویل نهایی ۵ تا ۶ روز کاری زمان می‌برد. در طی این مدت حفاظ پنجره شما آماده و به محل نصب آورده و نصب می‌شود.

بهترین نوع نرده حفاظ پنجره کدام است؟

بهترین حفاظ پنجره قطعا حفاظی است که با پنجره شما سازگاری و تطابق بالایی داشته باشد. در این مطلب همه انواع حفاظ پنجره را برایتان با جزییات تشریح کرده‌ایم. تماس با کارشناسان ما هم می‌تواند برای شما تمام‌کننده باشد.

آسان‌ترین راه برای سفارش و نصب حفاظ پنجره چیست؟

اگر به دنبال بهترین راه برای خرید نرده پنجره هستید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا عکس‌های متنوعی که در همین صفحه برایتان آماده کرده‌ایم را با دقت ببینید. از بین این طرح‌های متنوعی چند تایی را انتخاب کنید و برای خودتان نگه دارید. حال وقت آن رسیده که از یک مشاور خوب و حرفه‌ای کمک بگیرید. با تماس با کارشناسان ما جزئیات هر یک از طرح‌های انتخابی خود را بپرسید و از آخرین خبرها جویا شوید. پس از انتخاب و تشریح حفاظ مورد علاقه‌تان، ثبت سفارش‌ آخرین کاری است که باید انجام دهید تا به فاصله چند روز حفاظ پنجره‌تان در محل مورد نظر شما نصب و نهایی شود.

چگونه یک حفاظ پنجره ساده و شیک تهیه کنیم؟

حفاظ پنجره انواع مختلفی دارد؛ با توجه به نمای خانه شما و بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید، طهران جوش از بین مدل‌های متنوع خود بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهد کرد. کافی با شماره تلفن های درج‌شده در سایت تماس بگیرید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید