درب آکاردئونیاگر شما هم به دنبال نصب یک درب آکاردئونی برای منزل خودتان هستید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا نصب درب با تخریب همراه است؟ آیا امکان نصب حفاظ آکاردئونی برای خانه وجود دارد؟

در این مطلب به سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد تا برای سفارش ساخت درب آکاردئونی و نصب آن بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

 

ساخت درب آکاردئونی

ساخت درب آکاردئونی در کارگاه انجام می‌شود. متناسب با ابعاد دربی که شما لازم دارید، نسبت به ساخت درب اقدام شده و سپس حفاظ به محل نصب انتقال داده می‌شود.

عموما تولیدکننده‌های این نوع درب‌ها، پیش از ساخت درب یکی از متخصصین خود را به محل نصب می‌فرستند تا عرض و ارتفاع درب را به صورت دقیق اندازه‌گیری کند و اگر مورد خاصی وجود دارد که مانع ساخت و نصب درب به روال معمول می‌شود بررسی کند؛ چرا که خطا در این بخش منجر به مشکلات بعدی در نصب و کارایی درب خواهد شد.

به طور کلی فرایند ساخت یک حفاظ آکاردئونی شامل مراحل زیر است:

۱- برش تسمه‌های درب آکاردئونی (تسمه‌ها ساختار اصلی حفاظ آکاردئونی را تسمه‌ها تشکیل می‌دهند.)
۲- سوراخ کردن تسمه‌ها برای پرچ‌ها (برای اتصال تسمه‌ها به یکدیگر از پرچ استفاده می‌شود.)
۳- خزینه شدن تسمه‌ها
۴- واشرگذری روی تسمه‌های درب
۵- ساخت چهارچوب درب اکاردئونی با استفاده از پروفیل
۶- مونتاژ اجزای حفاظ آکاردئونی
۷- رنگ کردن
۸- کنترل کیفی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه ساخت درب آکاردئونی کلیک کنید.

حمل و نقل حفاظ آکاردئونی به محل نصب

انتقال حفاظ آکاردئونی به محل نصب هم اهمیت زیادی دارد؛ چرا که ممکن است در اثر بی‌توجهی در حمل و نقل درب تاب بردارد. در نتیجه هم در نصب مشکل ایجاد شود و هم استحکام و ایمنی درب کاهش پیدا می‌کند.

نحوه نصب درب آکاردئونی

نصب حفاظ آکاردئونی فرایند چندان پیچیده‌ای نیست. اما لازم است با دقت صورت گیرد تا هم کارایی درب با مشکل مواجه نشود و هم امنیت خانه را تامین کند.

نصب درب آکاردئونی نیاز به هیچ گونه تخریبی ندارد. در ابتدا چهارچوب درب که از پروفیل ساخته شده به چهارچوب درب ورودی آپارتمان جوش داده می‌شود. در صورتی که جوشکار دقت لازم را داشته باشد و باتجربه نیز باشد، جوشکاری چهارچوب حفاظ آکاردئونی هیچ آسیبی به درب آپارتمان و دیوارها وارد نمی‌کند.

پس از جوش دادن چهارچوب، نوبت به قرار دادن درب داخل چهارچوب و جوش دادن لولاها می‌رسد.

درب را در این مرحله بر روی ریل چرخ دار (حالت کشویی باز و بسته شدن درب) که در بالای درب وجود دارد سوار می کنند. قرارگیری ریل‌ها در چهارچوب بسیار مهم است؛ چرا که روانی حرکت درب و سروصدا ایجاد نکردن آن به ریل بستگی دارد.

لولاها نیز در این مرحله جوش داده می‌شود. جوشکاری لولاهای حفاظ آکاردئونی بسیار مهم است؛ چرا که تاثیر مستقیمی بر روی امنیت آن دارد؛ به نحوی که سارقین امکان نفوذ از طریق لولا با وارد کردن ضربه و فشار را نداشته باشند.

در ویدیو زیر فرایند نصب حفاظ آکاردئونی را مشاهده می کنید:

  
    
  
      

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید