سقف پارکینگ ارزان + قیمت سایبان ماشین در حیاط خانه

 1. خانه
 2. /
 3. سقف پارکینگ ارزان + قیمت سایبان ماشین در حیاط خانه

شاید خانه شما هم مثل خیلی از خانه‌ها و آپارتمان‌های این شهر، پارکینگ نداشته باشد و به این فکر افتاده باشید که با ساخت سقف پارکینگ و مسقف کردن حیاط آن را به یک پارکینگ جمع و جور و در دسترس تبدیل کنید.

و یا شاید در طبقه اول یا همکف ساختمانی ساکن هستید که دارای حیاط خلوت است و بدتان نمی‌آید آن را مسقف کنید.

سقف پارکینگ حیاط

همه ساختمان‌ها دارای پارکینگ نیستند. مثلاً خانه‌های قدیمی‌تر نیازی به ساخت پارکینگ نمی‌دیدند و یا قرار نبود ماشین داشته باشند یا اگر هم داشتند همان بیرون می‌ماند. البته آن قدیم‌ها این قدر هم آلودگی از آسمان نمی‌بارید. با خیال راحت ماشین را توی حیاط می‌گذاشتی و مالک و ماشین در کنار هم زندگی‌ می‌کردند.

برخی ساختمان‌ها مثل خانه‌های ویلایی هم که از ابتدا طراحی‌شان بر روی پارک اتومبیل در حیاط ساختمان است تا هم رفت‌وآمد خودرو راحت باشد و هم از فضای موجود استفاده بیشتری شود.

اما این روزها داشتن سقف پارکینگ موهبت بزرگی است که باید از آن بهره‌مند شد. این طور نیست؟

ممکن است فکر کنید که ساخت سقف پارکینگ زیبایی خانه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این پوشش سقف عنصری مزاحم در فضای باز خانه شما خواهد بود.

البته این فکر چندان هم بی‌راه هم نیست. اما اگر با ما همراه باشید، سقف‌هایی را نشانتان می‌دهیم که زیبایی خانه را دوچندان کرده‌اند، آن‌قدر که آدم دوست دارد پارکینگ ساختمان را تعطیل کند یا معماری بیاورد و تغییر کاربری‌اش بدهد به یک واحد ساختمانی و اجاره بدهد! و به جای آن برای حیاط خانه یکی از این سقف‌های خوشگل و تودل‌برو نصب کند.

البته که داشتن فضای مناسب هم خیلی شرط است!

طراحی سقف پارکینگ

بیاید همین اولین کاری چند مدل از این سقف‌های زیبا را ببینیم تا بعد برویم سراغ انواع سقف‌ها و قیمت‌هایش!

سقف حیاط خلوت یا پاسیو

یکی از بخش‌های جذاب آپارتمان‌ها حیاط خلوت است. معمولاً دسترسی به حیاط خلوت از طبقه همکف یا اول است. این بخش می‌تواند باعث خوشبختی بی‌نهایت یا دردسر فراوان مالک این طبقه شود.

اگر این قسمت سقف نداشته باشد، به علت باز بودن و ارتباط با فضای بیرون، در معرض باران، برف و گرد و خاک قرار دارد و باعث تجمع گرد و خاک در این ناحیه می‌شود. حتی اگر بدشانسی بیاورید هم ممکن است محل تجمع زباله‌های ریز همسایه‌ها شود!

اما راه‌حل چیست؟

با کمی خوش‌شانسی ممکن است همسایه‌ها امکان استفاده از این فضا و به‌خصوص امکان نصب سقف برای این بخش را به واحد دارای دسترسی بدهند.

در نتیجه، فضایی رایگان در اختیار واحد قرار می‌گیرد و این جا است که شما چنین صفحه‌ای را جست‌وجو می کنید و وارد این صفحه می‌شوید.

خیلی خوش آمدید! راه‌حل مشکل شما پیش ما است.

سقف پاسیو طبقه اول

اگر قسمت شد و حیاط خلوت شما سقف‌دار شد، می‌توانید از این بخش به عنوان یک فضای جانبی مناسب استفاده کنید که متناسب با نیاز شما ممکن است کارکرد آشپزخانه، انبار و یا حتی یک اتاق را داشته باشد.

قیمت ساخت سایبان پارکینگ خانگی و قیمت پوشش سقف حیاط خلوت

لازم نیست نگران قیمت سقف پارکینگ حیاط و یا سقف حیاط خلوت نباشید؛ چرا که بسیاری راه‌حل‌های ارزان‌قیمت برای آن وجود دارد.

سقف می‌تواند فولادی یا آلومینیومی باشد و پوشش آن هم می‌تواند بسیار متفاوت باشد که هر یک در قیمت سقف مؤثر خواهد بود.

 

فقط باید دقت داشته باشید که درمورد سقف پاسیو اگر قصد دارید حیاط خلوت را به جایی مثل کافی‌شاپ خانه‌تان تبدیل کنید، خیلی لازم نیست نگران ایزوله بودن آن باشید، اما اگر مثلاً قرار است اتاق خواب شما یا آشپزخانه (که رایج‌تر هم هست) باشد، باید به نصاب بگویید که سقف را کاملاً ضد آب بسازد.

اگر قصد لوکس کردن این فضا را دارید، سقف‌های کاذب هم می‌تواند به شما کمک کند تا این فضا هم دقیقاً شبیه به بقیه فضاهای خانه‌تان شود. البته در این حالت هزینه‌های بیشتری هم لازم است بپردازید.

سقف پاسیو

طراحی سقف پارکینگ حیاط و پاسیو

طراحی و ساخت سقف پارکینگ حیاط و سقف حیاط خلوت یا پاسیو سه مرحله دارد:

 • ساخت چهارچوب (چارچوب) سقف
 • انتخاب و خرید پوشش سقف
 • نصب و اتصال پوشش سقف بر روی چارچوب

کارهای ساده‌ای هستند. خیالتان راحت!

اگر از همین حالا انتخاب این‌ها شما را به تردید انداخت اصلاً نگران نباشید! ما برای همین این‌جا هستیم و برای همین این نوشته را در مورد سقف پارکینگ و حیاط نوشته‌ایم! ادامه مطلب را بخوانید و از انتخاب‌هایتان آگاه شوید!

سایبان ماشین

انواع پوشش سقف حیاط

پوشش سقف حیاط می‌تواند به شکل‌ها و انواع مختلفی باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

 1. پوشش سقف با استفاده از پرچین: پرچین یک ماده ضد آب است که برای پوشش سقف حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پوشش معمولاً در ساختمان‌هایی که به علت ابعاد بزرگ سازه از پوشش‌های سنتی استفاده نمی‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 2. پوشش سقف با استفاده از شیشه: استفاده از شیشه به عنوان پوشش سقف حیاط، به دلیل افزایش نور محیط، جذابیت و زیبایی برای حیاط شما افزوده می‌شود. شیشه های تک جداره و چندجداره در این مورد استفاده می‌شود.

 3. پوشش سقف با استفاده از چوب: استفاده از چوب به عنوان پوشش سقف حیاط به دلیل طراحی سنتی و گرمایی که به محیط اضافه می‌کند، مورد توجه قرار می‌گیرد. در این نوع پوشش، از چوب‌های مختلفی مانند چوب سرو، سرو صدفی و سندر استفاده می‌شود.

 4. پوشش سقف با استفاده از پارچه: پوشش سقف حیاط با استفاده از پارچه، به دلیل طراحی زیبا و سبک، مورد توجه قرار می‌گیرد. این نوع پوشش معمولاً در زمانی استفاده می‌شود که نیاز به پوشش موقتی و سریع برای حیاط وجود دارد.

 5. پوشش سقف با استفاده از فلز: فلز به عنوان پوشش سقف حیاط، به دلیل سبکی و طول عمر بالا، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کدام چارچوب سقف پارکینگ و حیاط را انتخاب کنیم؟

در مورد ساخت چارچوب معمولاً گزینه‌های زیادی وجود ندارد. چارچوب‌ها اغلب فلزی هستند که توسط یک جوشکار در محل سرهم‌بندی می‌شوند.

اما ممکن است حضور یک جوشکار سیار در خانه شما دردسرهایی مثل کثیف کردن خانه به همراه داشته باشد و یا به هر دلیلی شرایط حضور جوشکار سیار در خانه شما فراهم نباشد. ولی باز هم خیالتان راحت باشد! این چارچوب‌ها می‌توانند در جای دیگری سر هم شوند و بعد به محل نصب منتقل شوند. فقط مطمئن شوید که امکان ورود از درب را دارند!

البته چارچوب‌های لوکسی نیز هستند که می‌توانند از جنس آلومینیوم یا برای جاهایی که رطوبت زیادی دارند (و البته قطعاً تهران جز این مناطق نیست) به صورت یک سازه سیمانی ساخته شوند.

پوشش مناسب سقف پارکینگ چیست؟

در این بخش دستمان حسابی باز است. بسته به هزینه‌ای که برای این کار کنار گذاشته‌اید می‌توانید از بین مواد مختلفی که در زیر معرفی می‌کنیم یکی را انتخاب کنید.

انواع پوشش سایبان پارکینگ

۱ سقف ایرانیت ارزان و بادوام، مناسب برای کاربردهای عمومی
۲ سقف پلی‌کربنات چندجداره با توجه به قیمت در فضاهای بزرگ
۳ سقف فایبرگلاس (نام‌های دیگر شیروانی و یا ایرانیت پلاستیکی) بهترین سقف موقتی (مثلاً برای دو سال)، ارزان و سبک
۴ سقف نورگیرحبابی ولی چون گران است، در فضاهای کوچک استفاده کنید.
۵ سقف پلکسی‌گلس شفاف برای سقف مخروطی. از پنل‌های تخت پلکسی‌گلس شفاف، برای ایجاد دیوار و سقف، بسیار نزدیک به حالت استوانه و کروی نیز می‌توان استفاده کرد.

نحوه نصب سقف پارکینگ و سایبان حیاط

سقف‌های پارکینگ و حیاط معمولاًً توسط نصاب حرفه‌ای و بسته به نوع پوشش سقف نصب می‌شوند. اما اگر خودتان فنی هستید و دست به آچار بسم‌الله! در بسیاری موارد پس از سوراخ‌کاری چارچوب با دریل، پوشش با پیچ و مهره مناسب نوع پوشش نصب می‌شود.

پس اگر به دنبال یک روش ارزان‌قیمت و یک سقف باکیفیت هستید، گوشی را بردارید و با ما تماس بگیرید. طهران جوش؛ جوشکار سیار تهران منتظر شما است. ?

13 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام.لطفا هزینه اجرای پارکینگ مسقف برای ۳ پارکینگ را اعلام بفرمایید.دستمز د با اجرا
  مجموعاٌ برای ۱۸ پارکینگ

  پاسخ
 • سلام یک سقف پارکینگ ورق باش البته اسکلت موجود است و پیچ های صنعتی دارد برای ورق اندازه ۸ متر در ۴ متر چقد هزینه داره با نصب ممنون

  پاسخ
 • پرویز جوادی
  آوریل 4, 2021 2:20 ب.ظ

  سلام من یک سقف حلالی میخوام که هر دو طرف ستون داشته باشه عرض ۳ متر طول ۷ متر و ارتفاع ستون ها ۲/۵ متر وارتفاع از کف تا زیر قوس ۳ متر میشه حدود قیمت را بفرمایید.میخوام از سقف بابت آویز گل و درخت انگور استفاده کنم و زیرش ماشین پارک کنم.

  پاسخ
 • سلام. هزینه ساخت برای یه پارکینگ سقف ایرانیت چنده?

  پاسخ
 • سلام لطفا هزینه اهن کشی و مسقف کردن(ایرانیت) سه پارکینک کنار هم با حداقل هزینه را برایم محاسبه فرمایید.پایدار باشید

  پاسخ
 • پیمان صفایی
  دسامبر 30, 2019 10:24 ق.ظ

  با درود حیاط به مساحت ۷۰ متر مربع واحد همکف در اندیشه شهریار میباشد که سقفی میخاهم که مناسب و ارزان این فضا باشه.
  در این فضا رفت و امد و ماشین پارک میکنم. با سپاس از راهنمایی شما

  پاسخ
  • محسن خلیل زاده
   مارس 9, 2020 12:22 ق.ظ

   سلام یک سقف پارکینگ ۱۲×۵ در تجریش سه طرف بسته با سقف سبک حدودا چقدر در میاد ممنونم

   پاسخ
  • علی کاوه ای
   اکتبر 27, 2021 3:43 ب.ظ

   سلام ….در قزوین هم کار نصب را اجرا میکنید ؟ و هزینه برای دو ماشین در حیاط به اندازه استاندارد چقدر میشه لطفا محاسبه کنید و اعلام کنید..

   پاسخ
 • با سلام
  جهت مسقف کردن پارگینگ جهت تعداد دو دستگاه خودرو واحتمالا با مساحت تقریبی ۳۵ متر مربع در منطقه کرج(از نظر آب و هوایی)که سمت دیواره شمشاد است ونیاز به سازه آهنی با سقف پلی کربنات چند لایه با احتساب هزینه ساخت، چه هزینه ای را باید متقبل شد طول حدود ۱۲ متر با عرض حدود۳ متر.
  باتشکر از راهنمایی شما

  پاسخ
 • ذبیح اله اقتصاد
  ژوئن 30, 2019 5:44 ب.ظ

  سلام من سایبان فایبر گلاس چهار طرف محصور شده شبیه یک استخر ۳در۴ میباشد برای مدت ۲سال کمتر میخوام فقط لطف بفرماید هزینه تقریبی قبلا از لطف شما سپاسگزارم

  پاسخ
 • ملک زاده
  ژوئن 5, 2019 3:43 ق.ظ

  سلام
  در رشت هم‌کار می کنید؟
  ازین پارچه برزنتی هم دارین؟قیمت نمونه کاراتون؟

  پاسخ
  • زهرا ولی پور
   آوریل 8, 2020 9:40 ق.ظ

   سلام.خسته نباشید اول اینکه در منطقه ورامین هم کار میکنید .بعدابنکه یک سازه با پوشش ایرانیت که اب بندی داشته باشه برای یک حیاط خلوت ۲۰ متری هزینه تقریبی لطف بفرمایید.ممنون

   پاسخ
  • مهدی ابراهیمی
   می 4, 2020 1:07 ب.ظ

   باسلام من یک پارکینگ ۵در۳ متر دارم که قبلا با یک نوع مشمع مسقف شده وفعلا پس از چند سال خراب شده ونیاز به تعویض داردنمیدانم برای پوشش از چه نوع جنسی که تقریبا ۶یا۷ذسال کار بدهد استفاده کنم ضمنا اسکلت لازم هنوز پا بر جا وسالم است لطفا پس
   از ارایه نوع جنس قیمت آنرا نیز تعین فرمایید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید