در هنگام انتخاب حفاظ پنجره هم قطعا به قیمت آن توجه داریم و سعی می‌کنیم حفاظی را انتخاب کنیم که با وجود بهترین بودن قیمتی متناسب با بودجه ما داشته باشد. البته زیبایی، تناسب با نمای خانه و مواردی از این دست نیز طبیعتا مورد توجه ما هستند، اما قیمت حفاظ پنجره نیز یک معیار مهم است که تحت تاثیر عوامل مختلفی است.حفاظ پنجره فرفورژه

قیمت و هزینه‌ای که بابت هر چیز پرداخت می‌کنیم عامل مهمی است که در تصمیم‌گیری ما موثر خواهد بود. حتی اگر این عامل مهمترین فاکتور هم نباشد همیشه در بین مهم‌ترین عوامل خواهد بود چرا که هر چه که یک محصول خوب، باکیفیت و مناسب باشد اگر امکان خرید آن را نداشته باشیم فایده‌ای نخواهد داشت.

چه عواملی بر روی قیمت حفاظ پنجره تاثیرگذار هستند؟ این سوالی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پس چشم از این صفحه برندارید!

مهمترین عوامل موثر بر قیمت حفاظ پنجره

اگر خانه شما در طبقه اول یک ساختمان واقع شده و یا به هر دلیلی امکان دسترسی از طریق پنجره به خانه شما چندان سخت نیست، لازم است یک حفاظ پنجره مناسب نصب کنید.

اگر بخواهیم مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت حفاظ پنجره را فهرست کنیم موارد زیر خواهد بود:

اندازه پنجره

اولین عامل تاثیرگذار در قیمت این محصول اندازه پنجره است. البته این عامل معمولا در اختیار ما نیست ولی تاثیر زیادی در قیمت حفاظ دارد. هر چه پنجره بزرگتر باشد نیاز به مواد اولیه بیشتری برای حفاظ است و در نتیجه قیمت آن هم بالاتر خواهد رفت.

ارتفاع حفاظ

شاید با خود بگویید که ارتفاع حفاظ عامل مستقلی نیست و به اندازه پنجره بستگی دارد اما واقعیت این است که همه حفاظ‌ها کل پنجره را پوشش نمی‌دهند. برخی حفاظ‌ها تنها تا وسط پنجره بالا می‌آیند و برخی حتی کمتر. این حفاظ‌ها بیشتر برای جلوگیری از افتادن بچه‌ها هستند و نقش امنیتی خاصی ندارند و معمولا به صورت نیم دایره و مانند آن هستند. قیمت حفاظ‌های مرتفع‌تر بیشتر است و حفاظ‌های کوتاه ارزان‌ترند.

تراکم حفاظ

هر چه حفاظ متراکم‌تر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت؛ چرا که مواد استفاده شده در آن بیشتر است. تراکم بیشتر به این معنا است که میله‌های عمودی بیشتری در حفاظ به کار رود. با این کار فاصله بین تیغه‌های عمودی کمتر می‌شود و در نتیجه عبور از آن دشوارتر خواهد شد. دشواری عبور از حفاظ هم به معنای امنیت بیشتر آن است.

مدل حفاظ پنجره

در سالهای اخیر مدلهای بسیار متنوعی برای حفاظ پنجره به بازار آمده است و افراد می‌توانند با هر سلیقه‌ای حفاظ مورد نظر خود را پیدا کنند. هر چه طرح حفاظ مدرن‌تر و پیچیده تر باشد قیمت بالاتری هم خواهد داشت. مدلهای ساده‌تر ارزان‌تر هستند و در صورتی که ظاهر حفاظ برای شما مهم نباشد بهتر است به سراغ مدلهای قدیمی و ساده بروید.

ضخامت میله‌ها

حفاظ پنجره معمولا از ترکیب میله‌های عمودی و افقی که به یکدیگر جوش خورده‌اند تشکیل می‌شود. یکی از راه‌های افزایش امنیت حفاظ پنجره این است که از میله‌های ضخیم‌تری استفاده کنند تا بریدن آنها سخت تر شود. طبیعی است هر چه ضخامت میله بیشتر باشد قیمت بالاتری هم باید برای آن پرداخت شود.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم هر چه که لازم بود در مورد عوامل تاثیرگذار در قیمت حفاظ پنجره بدانید را برایتان تشریح کنیم. قطعا ممکن است عوامل دیگری هم در این زمینه مطرح باشند که اهمیت کمتری نسبت به عوامل مطرح شده دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید